• some
  • some
  • some
  • some
Aktuality
01.12.2018 - Dábelský Výpustek - více zde

jeskyně Výpustek 1-2.12. od 10 do 18 hodin

Archiv aktualit

Dny umění nevidomých umělců - více zde

zámek Blansko 17.4. od 10 hodin

 17. dubna 2018, 10:00 h, Zámek Blansko, Blansko 

Dny umění nevidomých umělců na Moravě

 

V rámci 24. ročníku festivalu Dny nevidomých umělců na Moravě se v blanenském zámku uskuteční koncert Antonína Blažka, absolventa konzervatoře pro zrakově postižené Konzervatoř Jana Deyla.

Od 9:00 hodin proběhne vystoupení pro žáky základních a středních škol a od 10:00 pro veřejnost. Víceinformací o festivalu na www.sons.cz/dun

Všichni jste srdečně zváni.

***

Festival Dny umění nevidomých na Moravě je víceoborový festival zrakově postižených profesionálních umělců a souborů, jejichž součástí jsou nevidomí a slabozrací členové. Koná se každoročně již od roku 1995 ve vybraných městech především střední a severní Moravy a Slezska.

Cílem festivalu je představit nejširší veřejnosti nadané zrakově postižené umělce a přesvědčit ji tak o tom, že nevidomý či slabozraký člověk má pouze ztížené zrakové možnosti, ale jinak je zcela schopen být nedílnou součástí společnosti

Jedná se o výstavy, hudební nebo slovesně dramatická umělecká vystoupení nevidomých či těžce zrakově postižených umělců v různých oblastech umění. Jedná se o prestižní akci nadregionálního významu.

Pořádá: SONS