• some
  • some
  • some
  • some
Aktuality
01.12.2018 - Dábelský Výpustek - více zde

jeskyně Výpustek 1-2.12. od 10 do 18 hodin

Archiv aktualit

Cestou ve tmě provedou své pány vodicí psi - více zde

21.4 od 9:30 hodin centrum města Blanska

 Soutěž vodicích psů proběhne v Blansku pod odborným dohledem instruktorů již počtrnácté. Podpořit nevidomé a těžce zrakově postižené soutěžící můžete v centru města v pátek 21. dubna od 9:30 hodin. Součástí akce je i doprovodný program pro školy.

 
Zkoušeli jste si někdy zavřít oči a projít se po louce, uvařit oběd, něco vytvořit…? Myslíte si, že to není možné?
 
Existují lidé, pro které je tento stav celoživotní skutečností. Ztráta nebo vážné porušení zraku způsobí v životě člověka mnoho změn. Je ztíženo zvládání běžných každodenních úkonů, ohroženo zaměstnání, mnohým zálibám a koníčkům se lze jen ztěžka věnovat. Vztahy v rodině, k přátelům a ostatním lidem jsou vystaveny větším nárokům. V takové chvíli je potřebná pomoc. Jedním z řešení je vodicí pes.
 
Hlavním cílem projektu je ukázat veřejnosti, jak pes pomáhá nevidomému člověku při jeho orientaci v prostoru a samostatném pohybu. Důležitá je i průprava a zdokonalení pohybu nevidomých s vodicím psem a posílení sebevědomí zrakově postižených spoluobčanů.
 
Připraven je doprovodný program pro širokou veřejnost, ale i žáky základních či mateřských škol. K dispozici budou tematické omalovánky, na programu jsou i hry, simulace zrakových vad, chůze s bílou holí, ukázka kompenzačních pomůcek a podobně.
 
Záštitu nad touto soutěží převzal starosta města Ivo Polák.
 
Časový harmonogram:
 
09:30 hodin: zahájení soutěže – Zámek 3, před ZUŠ Blansko (start i cíl)
 
15:30 hodin: předpokládané vyhlášení vítězů
 
Za oblastní odbočku SONS Blansko a Bílý klíč porozumění, o. s. se těší na setkání